ODS Šumperk
ODS Šumperk ODS Šumperk

Úvodní slovo

Vážení spoluobčané Šumperka, fungující město a otevřená, komunikující radnice je vedle pracovních příležitostí a rodinného zázemí základem spokojeného života v našem krásném městě.
Ing. Roman Macek

Město a jeho výkon je tu jednoznačně pro nás, ne my pro něj. Našim společným zájmem je jeho rozvoj ve všech oblastech, které jsou součástí našeho každodenního života. Ne vše se v našem městě ale v uplynulých letech podařilo. Nedostatky vidím především v oblasti infrastruktury, průjezdnosti městem v časech dopravních špiček a s ní související levnější a fungující MHD. Dalším problémem je nedostatek parkovacích míst ve středu města i na sídlištích, v čistotě ulic, v rozvoji či nedostatečné údržbě stávající zeleně. K čemu nám bude drahé muzeum, když každodenně musíme jezdit přes propadlé kanalizační poklopy, přecházet rozbité chodníky, nebo se koukat na neposečené plochy v parcích a sídlištích, na odpadky povalující se okolo kontejnerů. Také podporu místních živnostníků je potřeba více rozvíjet a vycházet vstříc jejich každodenním potřebám. Vedle nadnárodních firem, byť jsou základem zaměstnanosti ve městě, je to základ funkčních maloobchodních služeb. Největší tragédií by bylo liduprázdné město bez života, bez každodenní nabídky příjemné čerstvé kávy či vonícího pečiva. Zavřený obchůdek či kavárna to asi neposkytne. Samostatnou kapitolou, které se chceme také věnovat, je oblast podpory sportu, kultury a vzdělání. Tyto jsou vedle zaměstnání nedílnou součástí hodnocení spokojenosti života v našem městě a jsou mnohdy jedním z rozhodujících faktorů pro mladé lidi, které vábí k životu velkoměsta. Každý občan by měl mít šanci najít si tu něco pro sebe. Zde mi chybí větší podpora právě od velkých firem, zvláště těch nadnárodních.

Občanskou demokratickou stranu v Šumperku v letošních volbách prezentují aktivní lidé se zkušenostmi z praxe a podnikání ve stěžejních oborech a kterým není Šumperk lhostejný. Chceme, aby Šumperk byl moderním a bezpečným městem pro život jeho občanů, městem smysluplných investic, čistoty, sportu, kultury a vzdělání. Chceme se na tomto významně podílet a bez Vaší podpory se tak nestane. Pojďte k volbám a dejte nám prosím svůj hlas.

Přeji vám hezký zbytek léta a šťastnou ruku při volbě budoucnosti našeho města.

Ing. Roman Macek
lídr kandidátky ODS a předseda místního sdružení Šumperk